O nás

Freediving Academy vznikla s cieľom šíriť a spopularizovať tento krásny šport aj u nás, na Slovensku.

Základná myšlienka

Keď som chodil po rôznych školeniach, kurzoch a iných vzdelávacích akciách po celom svete a videl som, koľko ľudí si priam zamilovalo freediving, koľkí ho poznajú, prišlo mi ľúto, že na Slovensku je tento šport neznámy. Mnohí nevedia, čo freediving znamená, iní ho považujú za bláznovstvo a našli sa aj ľudia, ktorí si freediving mýlili s klasickým, prístrojovým potápaním. Nakoniec nemusím ani hovoriť aká výzva bola nájsť nejakého priaznivca, "parťáka", na tréningy.

Freediving Academy na Slovensku

Práve toto boli základné podnety vzniku Freediving Academy. Radi by sme rozšírili povedomie o tomto športe, našli ľudí, priaznivcov freedivingu a spolu vybudovali komunitu, ktorá si rada zapotápa bez množstva výbavy na sebe, bez pocitu viazanosti na funkčnost nejakého prístroja.

Freediving je práve šport, kde môžete spoznať neuveriteľnú voľnosť, spoznať sám seba, objaviť nepoznané kúty morského dna, prekonať svoje medze a možnosti. Je to nielen potápanie do hĺbky, 30 a viac metrov pod morskú hladinu ale aj ponorenie sa do seba samého, odmenené úžasnými pocitmi a zážitkami z prežitých okamihov.

Cieľom Freediving Academy je vytvoriť spoločnost freediverov, ktorá nebude mať len pár členov, ale spoločnosť ľudí, ktorých je možné stretnúť na každom jazere, ktorí sa budú spolu stretávať, odovzdávať si medzi sebou svoje skúsenosti a navzájom sa od seba učiť.

Sám som neveril, že freediveri, podobne ako prístrojoví potápači, vytvárajú úžasné skupinky ľudí, ktorí spolu cestujú po svete za zážitkami, poznávaním ... a pocitmi, ktoré im naozaj môžete závidieť. Kto freediving nevyskúša na vlastnej koži, neuverí.

Jaroslav Figura
Zakladateľ Freediving Academy na Slovensku