Objav freediving a zisti, že svet pod vodou nie je čiernobiely!

Freediving je potápanie na nádych, bez používania pomocných dýchacích prístrojov.

Mnoho ľudí si myslí, že freediving je šport pre "extrémistov". Neuvedomujú si, že už len obyčajné šnorchlovanie v mori na dovolenke je považované za amatérsky freediving.

Na to, aby sme sa stali ozajstnými freedivermi, potopili sa 20 metrov pod morskú hladinu alebo vydržali 3 (a viac) minúty pod vodou, nie je potrebné mať objem pľúc profesionálneho atléta alebo plavca. Stačí len chuť naučiť sa niečo nové.

Harmónia tela a duše

Freediving nie je považovaný za adrenalínový šport. Naopak, tento šport je postavený na harmónii tela a duše, pokoji a relaxe. Práve toto sú základné atribúty dobrého freedivera - chuť naučiť sa relaxovať, uvoľniť sa a (síce pod vodnou hladinou) oddýchnuť si od všetkých starostí bežného života .

V spojení krásneho vodného prostredia ponúka freediving absolútny relax, množstvo zážitkov, ktoré nám vodný svet prináša. Ako v každom inom športe, čím viac času a energie venujeme freedivingu, tím budú naše pokroky väčšie.

Postarajte sa sami o seba - pod vodnou hladinou!

Spojením fyzických tréningov, rôznych špecifických dychových cvičení, mentálnych tréningov nám freediving ponúka dokonalú a vyváženú starostlivosť o seba samého.

Všetky tieto naučené a získané poznatky vedia pozitívne ovplyvniť aj náš každodenný bežný život. Sme odolnejší voči stresu, cítime sa zdravšie, sme imúnnejší a dokážeme si oveľa viac vychutnávať príjemné pocity (aj z rôznych krátkych životných okamžikov).

Nikdy sa nepotápaj sám, maj vždy pri sebe niekoho, kto je potrebne vzdelaný a pooučený, čo má robiť v prípade nepredvídanej situácie alebo nehody.
Všetky ostatné pravidlá, ktoré zvýšia tvoj komfort, umocnia pocit bezpečia pod vodou sa dozvieš na našich kurzoch.