Ako začať s freedivingom?

Jedným z najlepších a najbezpečnejších spôsobov začatia s freedivingom je absolvovať kurz. Inštruktori s patričným vzdelaním a skúsenosťami vás naučia krok po kroku všetko potrebné, čo vám pomôže vychutnať si pobyt pod vodou s naozaj príjemnými pocitmi.

Tak ako v každom športe, aj pri freedivingu platí, že odstraňovať zlozvyky je ťažšie ako učiť sa veci od začiatku správne. Na každom z kurzov sa človek dozvedá všetky potrebné informácie - ako sa správne potápať, ako si osvojiť všetky potrebné návyky, ktoré uľahčujú pohyb pod vodou. Nacvičíte si tiež ako sa správať v rôznych nepredvídaných situáciách.

Tiež vám kurzy otvoria svet do správnej výbavy freedivera. Rôzne pomôcky vedia freediving veľmi uľahčiť, no len z obrázkov si nevyberiete. Je potrebné si jednotlivé kúsky výbavy otestovať naživo, vybrať si vhodný druh. V opačnom prípade vám veci vôbec nemusia sedieť (záleží nielen na veľkosti ale aj ostatných aspektoch - kde sa chcete potápať, aká hĺbka a podľa toho prispôsobiť patričnú výbavu). Inštruktor vám podľa sovjich vlastných skúseností pomôže odhadnúť tú správnu výbavu, s ktorou sa pohodlne budete môcť potápať aj bez veľkých úvodných investícií.